Aurum » O nas » Technologie

TECHNOLOGIE

NIEMIECKA INŻYNIERIA

Aurum Titan

Wstęgowe głośniki wysokotonowe AURUM

Kolumny wysokotonowe AURUM wyposażone są w wyrafinowane wstęgowe głośniki wysokotonowe. W naszych najwyższych modelach TITAN, VULKAN, BASE TITAN i BASE PRESTIGE VIII R stosujemy “prawdziwe” wstęgi. Cienki jak bibułka aluminiowy pasek działa jako membrana, która napędzana jest przez silne, bardzo kosztowne pręty neodymowe. Dzięki temu membrana głośnikowa podąża za przesyłanym sygnałem bez zbędnej inercji. Wynik: niezrównany przykład finezji i klarowności w schemacie dźwięku oraz najwyższa jakość, jeśli chodzi o linearność.

Mniejsze modele AURUM mogą również poszczycić się jakością AURUM. Wyposażone są one przykładowo w izodynamiczne głośniki wstęgowe. O masie ruchomej prawie tak małej jak w wypadku prawdziwej wstęgi, te głośniki wysokotonowe są perfekcyjnym przykładem bezkompromisowego podejścia do ich osiągów.

Membrany quadral ALTIMA®

W zakresach „niskich” i „średnich” kolumny głośnikowe AURUM przekonują dzięki swej unikatowej kompozycji metali, zastosowanej w uznanych membranach ALTIMA®. Membrany ALTIMA® quadrala łączą w sobie trzy lekkie metale - aluminium, tytan i magnez, aby zapewnić idealne zachowanie oscylacyjne. Wynik: prędkość, skrupulatna dokładność i całkowity brak dźwięków samoistnych.

Komora ciśnieniowa bass reflex

Kolumny głośnikowe TITAN, VULKAN, MONTAN, ORKAN i BASE TITAN stosują unikatową technologię konstrukcji w swoich obudowach: Tylna strona membrany pracuje w środowisku bass reflex, natomiast przednia część – w komorze ciśnieniowej. Technologia ta została początkowo zastosowana w jednostkach monitorów spełniających profesjonalne standardy nagrań studyjnych i jej zastosowanie praktycznie nie ma precedensu w świecie głośników hi-fi. Połączenie komory ciśnieniowej i zasad działania bass reflex zapewnia dostarczanie dźwięku o niewiarygodnej intensywności i najwyższej dokładności. Nawet przy wysokich poziomach głośności dźwięki basowe zachowują swe kontury i robiącą wrażenie głębię.

Titan-Przekroj

Zwrotnica

Modele AURUM - TITAN, VULKAN, BASE TITAN, MONTAN, ORKAN i WOTAN stosują złożone z dwóch sekcji zwrotnice, zbudowane wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych materiałów najwyższej klasy. Niskooporowe i laminowane rdzenie cewki zwrotnicy zapewniają niskostratne odtwarzanie o niskim zniekształceniu w niskich zakresach tonalnych.

Aby zapewnić finezyjne i dokładne nadtony, stosujemy wyłącznie wyjątkowo szybkie foliowe kondensatory polipropylenowe oraz niskoindukcyjne rezystory pokryte metalem w wypadku głośników wysokotonowych. Przełączniki obwodów są dopasowane do wzmacniaczy, dlatego też wszystkie morele AURUM mogą współpracować ze wzmacniaczami tubowymi z najwyższymi osiągami.

Ta wyrafinowana, pełna dynamiki technologia zwrotnicy połączona z trójwymiarowością i tonalnością to trzy cechy, których wynikiem jest najwyższa jakość dźwięku, dzięki czemu odtwarzanie muzyki zbliżone jest do ideału.

Terminal Bi-Wiring

Kolumny z terminalami bi-wiringu są wyposażone w dwa niezależne wejścia sygnału do głośnika wysokotonowego i subwoofera w obrębie obudowy. Opcja bi-wiring umożliwia oddzielne sterowanie głośnikiem wysokotonowym i subwooferem. Jeszcze lepsza wydajność i lepsze wyniki uzyskiwane są, gdy użyte zostaną dwa wzmacniacze (bi-amping). Dzięki tej metodzie połączeń możesz wydobyć ze swoich głośników maksimum osiągów. Zintegrowane przełączniki poziomu dla zakresów wysokich częstotliwości w wypadku kolumn VULKAN, BASE TITAN i BASE PRESTIGE to nowość. Możesz dzięki nim przystosować charakterystyki wysokich częstotliwości na trzech poziomach czułości, aby pasowały one do rzeczywistych właściwości trójwymiarowych twojego pomieszczenia odsłuchowego. Kolumna TITAN idzie o krok dalej, oferując pełne sterowanie wszystkimi trzema punktami - nie tylko w wypadku wysokich częstotliwości lecz również w zakresie częstotliwości tonów średnich i niskich, dzięki czemu ich poziomy czułości są dopasowane jak garnitur szyty na miarę u najlepszego krawca.

powrót początek strony